RE/MAX BEST-cookie
Strona internetowa stostuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności.
Pokaż listę

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO SPRZEDAŻY

Sprzedaż mieszkania, wbrew pozorom, nie jest sprawą prostą. Sama lokalizacja i cena mogą okazać się niewystarczające do szybkiego zbycia nieruchomości. O wyborze lokalu często decyduje pierwsze wrażenie. Czasem drobny szczegół może zadecydować o negatywnej decyzji potencjalnego kupującego.

Coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy, zajmującej się tzw. home stagingiem czyli przygotowaniem mieszkania lub domu do sprzedaży.

Home staiging pokazuje, jak sprawić dobre wrażenie i przyciągnąć jak największą liczbę klientów, a w efekcie sprzedać nieruchomość w korzystnej cenie.

Badania wykazują, że odpowiednie przygotowanie, nawet przy pomocy małych nakładów finansowych, może skrócić czas sprzedaży nawet o 40%.

Tutaj znajdziesz kilka istotnych wskazówek od agentów RE/MAX Polska, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży:

Krok 1 – Drobny remont

Przemaluj ściany i uzyskaj efekt czystości i świeżości. Dobierz uniwersalne, jasne, ciepłe kolory pozytywnie kojarzące się większości kupujących. Pamiętaj, że im bardziej oryginalne, agresywne kolory ścian tym mniej chętnych do zakupu.

Usuń usterki, wymień przepalone żarówki, spraw, aby mieszkanie było przydane do zamieszkania. Dzięki tym zabiegom potencjalny klient będzie czuł się bezpiecznie.

Krok 2 – Posprzątaj

Właściciele lokali z rynku wtórnego muszą liczyć się z tym, że zaniedbane i brudne mieszkanie zawsze przegra z nowym, czystym i jasnym mieszkaniem.

Zaprowadź w mieszkaniu idealny porządek. Przyda się generalne sprzątanie wszystkich pomieszczeń: fugi, okna, armatura, sanitariaty, kurz. Umyj naczynia, wnętrza szafek, podłogi, zbierz i schowaj porozrzucane części garderoby itd. Łazienka i WC muszą być wyjątkowo czyste. Wyrzuć śmieci i resztki żywności.

Krok 3 – Mieszkanie to nie magazyn

Pamiętaj, że czasem im mniej rzeczy na widoku tym lepiej. Zadbaj, aby mieszkanie wyglądało na przestronne, dzięki usunięciu z widoku niepotrzebnych przedmiotów lub mebli. Pogrupuj przedmioty np. kolorystycznie, aby stworzyć ład i harmonię. Usuń rodzinne pamiątki, zdjęcia i bibeloty, aby kupujący poczuł się jak potencjalny właściciel nie intruz. Zdejmij ciężkie lub ciemne zasłony, aby optycznie powiększyć pomieszczenia. Wyrzuć lub usuń z mieszkania stare meble, będące w złym stanie. Zostaw te w miarę najnowsze, najmniej zużyte.

Krok 4 - Zadbaj o klimat

Zadbaj, aby w mieszkaniu nie unosiły się przykre zapachy np. dymu papierosów. Przewietrz mieszkanie przed prezentacją, zapal światła, zapal świece zapachowe. Niektórzy pieką ciasto lub zaparzają kawę. Możesz postawić w kuchni bukiet ciętych kwiatów. W łazience ułóż w kostkę 2 nowe ręczniki i ozdób je nowymi, pachnącymi mydełkami. W salonie kilka nowych tekstyliów, np. poduszki, zrobią dobre wrażenie. Świeże, zdrowo wyglądające rośliny ożywią wnętrze.

Krok 5 – Zwierzęta

Na czas prezentacji nieruchomości postaraj się, aby ktoś wyprowadził zwierzęta na spacer lub umieść je w kojcu albo transporterze. Nie każdy klient życzy sobie w kontaktu z naszymi milusińskimi w trakcie oglądania mieszkania.

RE/MAX to międzynarodowa sieć biur nieruchomości, świadcząca profesjonalne usługi z zakresu doradztwa, sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy i szukasz najwyższej jakości usług, znajdź swojego lokalnego agenta lub biuro na stronie: https://www.remax-best.pl/

Elżbieta Trubas Agent nieruchomości RE/MAX Best

Pokaż listę
Facebook Google+ LinkedIn