RE/MAX BEST-cookie
Strona internetowa stostuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności.
Pokaż listę

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA

Doradcy RE/MAX Best wskażą na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania

Zakup własnego mieszkania nie jest łatwym procesem, dlatego już na początku warto wiedzieć od czego zacząć. Coraz więcej klientów, z racji braku czasu czy też wątpliwości, decyduje się na podpisanie umowy z profesjonalnym doradcą nieruchomości, który skutecznie przeprowadzi ich przez niekiedy długi proces poszukiwania wymarzonej nieruchomości.

Od czego zacząć?

Zadaj sobie kilka pytań, określ swoje priorytety.

Jak dużego mieszkania potrzebujesz? Jakich i ilu potrzebujesz pomieszczeń? Staraj się myśleć strategicznie, być może planujesz np. powiększenie rodziny lub prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu?

Jakimi środkami finansowymi dysponujesz? Jeśli potrzebujesz, określ swoją zdolność kredytową, spotykając się z doradcą finansowym. RE/MAX Best współpracuje z doświadczonymi doradcami, który może pomóc oszacować naszą zdolność kredytową.

Weź pod uwagę dodatkowe koszty zakupu nieruchomości. Oprócz ceny zakupu mieszkania będziesz musiał zapłacić również taksę notarialną, podatek od czynności cywilnoprawnych, opłaty sądowe, czy też wynagrodzenie dla pośrednika nieruchomości. Jeśli planujesz przeprowadzenie remontu, również postaraj się oszacować kwotę.

Z tak oszacowanymi priorytetami możesz zacząć na własna rękę poszukiwanie mieszkania lub powierzyć je doświadczonemu doradcy RE/MAX Best, który przedstawi Ci aktualną ofertę mieszkań do sprzedaży a także pomoże w całym procesie negocjacji i zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Twoja wymarzona lokalizacja. Zastanów się, na jakiej lokalizacji najbardziej Ci zależy. Pomyśl również, czy możesz pozwolić sobie na kompromisy. Zwróć uwagę na dostępność komunikacyjną, usługową, handlową, szkoły, tereny zielone itp. Zapytaj Doradcę, czy w pobliżu nie są planowane uciążliwe drogi, inwestycje czy też obiekty przemysłowe.

Rodzaj zabudowy w sąsiedztwie. Zastanów się, jaki rodzaj zabudowy najbardziej Ci odpowiada? Czy będą to duże osiedla mieszkaniowe z infrastrukturą handlowo-usługową, kameralne osiedla z niską zabudową, kamienice, ekskluzywne osiedla z ochroną, czy też osiedla na przedmieściach.

Zapytaj o stan techniczny budynku, lata budowy, stan instalacji, stan klatki schodowej i wind. Zastanów się, czy zależy Ci na garażu, piwnicy, schowku na wózki itp.

Mieszkanie i pomieszczenia przynależne. Zastanów się, na jakiej kondygnacji ma znajdować się lokal mieszkalny. Pomyśl o rozkładzie mieszkania np. niezależne czy przejściowe pokoje, oddzielna kuchnia lub połączona z salonem itp. Czy zależy Ci dodatkowo np. na balkonie, tarasie czy też ogródku. Standard mieszkania może być różny: od idealnego - do wprowadzenia aż po lokal do kapitalnego remontu. Konieczne jest sprawdzenie stanu stałych elementów mieszkania takich jak np. stolarka okienna. Zapytaj, co właściciel pozostawia w cenie mieszkania. Zapytaj o miesięczne koszty utrzymania, media i o inne opłaty takie jak np. podatek od nieruchomości itp. Sprawdź, jak wygląda piwnica, garaż lub komórka lokatorska, jeśli przynależy do mieszkania.

Jeśli korzystasz z pomocy Doradcy RE/MAX Best przedstaw mu swoje priorytety, podziel się swoimi wątpliwościami.

O co warto zapytać właściciela nieruchomości?

Zakup mieszkania jest w wielu przypadkach decyzją życiową, zatem nie bój się zadawać nawet najdziwniejszych pytań. Pamiętaj, że niedopowiedzenia mogą okazać się problemem, który spowoduje, że będziesz rozczarowany i zawiedziony. 
Zapytaj, czemu właściciel zdecydował się na sprzedaż mieszkania. 
Zapytaj, kiedy ostatnio były przeprowadzane remonty i jakie. 
Zapytaj jaka jest okolica, czy uchodzi za bezpieczną. 
Zapytaj o sąsiedztwo w budynku. Być może masz dzieci w wieku przedszkolnym a w budynku mieszkają głównie osoby starsze. 
Zapytaj w jaki sposób jest zarządzana nieruchomość i kto jest za to odpowiedzialny. Poproś o kontakty do zarządcy lub administracji. 
Koniecznie zapytaj, kiedy właściciel zamierza opuścić mieszkanie po sprzedaży, jeśli jest ono zamieszkiwane. Być może będzie chciał za dopłatą pozostawić jakieś sprzęty, które przypadną Ci do gustu.


Profesjonalny doradca RE/MAX Best podpowie Ci, czy cena oferowanego lokalu jest adekwatna co do lokalizacji, stanu nieruchomości czy też obecnych cen rynkowych. Zaproponuje Ci notariusza lub doradcę finansowego, pomoże w sfinalizowaniu transakcji.

Skontaktuj się z jednym z doradców RE/MAX Best, aby dowiedzieć się więcej:
http://remax-best.pl/doradcy/lista/

Pokaż listę
Facebook Google+ LinkedIn